דוקטור גלית מטצקי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלית מטצקי – מה צריך לדעת על טיפול שורש?

גלית מטצקי, רופאת שיניים בעלת מרפאות שיניים ברמת גן ובחיפה, עם כל המידע המלא על טיפול שורש. איך יודעים אם צריך טיפול שורש? מדוע צריך טיפולי שורש? ומה עושים בטיפול? ד"ר גלית מטצקי עם התשובות.

גלית מטצקי: מה זה טיפול שורש?

"רופא השיניים נאלץ לבצע טיפול שורש כאשר למטופל יש דלקת במוך השן (הרקמה הפנימית של השן) או במקרים של נמק במוך השן. בטיפול, הרופא מגיע לתעלה, מרחיב אותה, מנקה הדלקת ולבסוף סותם אותה.
רופאי שיניים רבים מרגיעים את המטופלים ומסבירים עד כמה הטיפול נפוץ למרות השם ה"מלחיץ" –  "טיפול שורש". 

לא מדובר בטיפול מורכב כל כך כפי שרבים חושבים – אם מתעלמים מהבעיה שמצריכה את הטיפול, המצב עשוי להידרדר לצורך בטיפולים מורכבים הרבה יותר ואובדן שיניים."

גלית מטצקי היא רופאת שיניים בעלת שנות ותק וניסיון רבים שמטפלת במקרים מורכבים למעלה מ- 20 שנה, ד"ר מטצקי מסבירה: "מטופלים שונים מגיבים בצורות שונות לטיפולים, ניתן להיתקל במטופלים שמתייחסים לטיפולי שיניים כמו אל עיסוי וכאלו שהטיפולים מלחיצים אותם ברמות משתנות, מלבד העובדה שתחת הרדמה מקומית הכאב הוא מינימלי, חשוב לזכור שהטיפול הוא מחייב וגם אם פוחדים צריך להבין שוויתור עליו עשו להוביל לפגיעה בלתי הפיכה ואובדן שיניים".

למה צריך טיפול שורש? דוקטור גלית מטצקי עם ההסבר

מטופלים רבים תוהים איך יודעים שצריך לעבור טיפול שורש. ההבחנה המקצועית וקבלת המסקנות אם מדובר בטיפול שורש או בעיה רפואית אחרת בחלל הפה תעשה רק על ידי רופא שיניים, ניתן לזהות מספר תסמינים נפוצים שמעידים על צורך בטיפול שורש: רגישות לקור או חום וכאב מתמשך לאורך היום.
על פי דבריה של גלית מטצקי, במרבית המקרים הדלקת ברקמה נגרמת כתוצאה מעששת בכותרת השן ורקמת המוך שבשן, אם לא נטפל בעששת היא תפרק את שכבות השן ואף עלולה להגיע למוך השן ולפגוע בכלי דם ועצבים.
בנוסף, גם חבלה בשיניים כתוצאה מתאונה עלולות להצריך טיפול שורש, מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים ולבחון את מצב השיניים שלכם והאם אתם זקוקים לטיפול שורש.

ד"ר גלית מטצקי: "הרדמה מקומית, התאוששות מהירה"

כאמור, כדי לאבחן את הצורך בטיפול שורש יש צורך באבחון רופאי השיניים, עד לביקור ייתכן ותתמודדו עם כאבי שיניים ברמות משתנות. מומלץ להתייעץ עם רופא לגבי תרופות לשיכוך הכאבים אך בכל מצב אין ליטול תרופות ללא ייעוץ רפואי.

לחוצים לפני טיפול שורש? דוקטור גלית מטצקי מרגיעה: "טיפול שורש מתבצע, כאמור, בהרדמה מקומית, בכל מצב המטופל לא אמור להרגיש את הטיפול ובאופן מהותי, התאוששות ושיקום מטיפול שורש הם מהירים". 

מרפאות שיניים ד"ר מטצקי – 1-700-505-303

תוכן עניינים